Coşkun Sigorta - Yeşil Kart Sigortası

Yeşil Kart Sigortası

Yeşil Kart Sigortası nedir?

Trafik sigortası ile Türkiye sınırları içerisinde aracınızla kazaya neden olmanız durumunda 3.şahıslara verilen maddi ve bedeni zararlar teminat altına alınmaktadır. Yeşil kart poliçesi ile ise yurtdışında aracınızla kazaya neden olmanız durumunda 3.şahıslara verilen maddi ve bedeni zararlar teminat altına alınmaktadır.

Neden Yeşil Kart Sigortası yaptırılmalıdır?

Yeşil Kart, Yeşil Kart Sistemine üye 47 ülkede geçerli olup, trafik sigortasının eki niteliğindedir. Yeşil Kart poliçesi, kazanın meydana geldiği ülkede yürürlükte olan trafik sigortası kapsam ve limitleri çerçevesinde teminat vermektedir.

Yeşil Kart Sistemine üye bir ülkeye araçla seyahat edilebilmesi için öncelikle bu poliçenin düzenlenmesi gerekmektedir.

Coşkun Sigorta farkıyla, aracınızla yurt dışı seyahatiniz esnasında trafik kazası ya da arıza durumunda aracınızın çekilmesi veya vinç ile kurtarılması teminat kapsamındadır. Aynı gün tamir edilememesi halinde, aracınızın onarımı süresince konaklama, evinize geri dönüş veya seyahatinizin devamı için oluşabilecek yol masraflarınız da teminat altına alınmaktadır.Otomobil ve motosiklet grubu araçlara ait poliçelere ek prim ile asistans hizmetler eklenebilmektedir.Teklif alın